مهر
۱۸
۱۳۹۲

سرکه و عسل

مصرف سرکه و عسل نفوذ غذا به بافت‌های بدن را افزایش می‌دهد

یک محقق طب اسلامی گفت: سرکه و عسل خاصیت نفوذپذیری غذاها به بافت‌های مختلف بدن مانند کبد را افزایش می‌دهد همچنین مصرف سکنجبین همراه با غذا طول عمر انسان را افزایش می‌دهد.
خبرگزاری فارس: مصرف سرکه و عسل نفوذ غذا به بافت‌های بدن را افزایش می‌دهد
سیدعلی ابوالحبیب در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: شربت سنکجبین مصلح طبیعی همه غذاهاست و بهتر است که افراد در هر وعده غذایی یک استکان سکنجبین عسلی مصرف کنند تا ضرر و زیان غذا را از بین ببرد.
وی گفت: افراد می‌توانند بعد از هر وعده غذا یک استکان آب ولرم به همراه یک قاشق مرباخوری عسل و یک قاشق چایخوری سرکه انگور مخلوط کرده و مصرف کنند.
این محقق طب اسلامی بیان داشت: سرکه دارای خواص بسیار زیادی است و اگر افراد سکنجبین را به طور دائم مصرف کنند، طول عمرشان را افزایش می‌دهند.
ابوالحبیب اضافه کرد: سرکه و عسل خاصیت نفوذپذیری غذاها را به بافت‌های مختلف بدن مانند کبد افزایش می‌دهد همچنین پختن و طبخ غذا باعث گرمتر شدن مزاج آن می‌شود و ریختن ادویه در آن مزاج غذا را گرمتر می‌کند.
وی ادامه داد: ادویه‌ها دارای طبیعتی خشک هستند و ضرر بسیار دارند ولی مصرف کردن ادویه‌ها همراه با غذاهای سرد مناسب است همچنین پختن غذاهای با طبع سرد با ادویه از سردی آن می‌کاهد.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: محمدرضا مسعود

اینجانب محمدرضامسعود کارمند دامپزشکی واولین زنبور دارشهرستان خور وبیابانک از توابع استان اصفهان که با حدود 200 کندو به زنبور داری مشغول می باشم در این سایت سعی شده دررابطه با عسلهای تولیدی ام و همچنین خواص عسل وزنبور داری مطالبی را ارسال کنم. تلفن های تماس تماس : ۰۹۱۳۳۲۳۳۲۹۵ ۰۳۲۴۴۲۲۳۳۰۳

فرستادن دیدگاه

محصولات فروشگاه

عسل مریم گلی

عسل ارگانیک خارشتر